Grafika. Plakat. Na czerwonym tle zdjęcie mężczyzny w wyskoku z nogami ułożonymi pod kątem prostym do korpusu. Po lewej od tancerza napis: 22 lutego, kieleckie centrum kultury, godz. 19. Na biały tl na dole grafiki napis: Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili. 100 tancerzy i orkiestra.

W Polsce Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili zaprezentuje swoje najlepsze i nowe tańce, i jak zawsze , zaskoczy publiczność fantastyczną choreografią, niesamowitą energią, i wszystko to pod akompaniament pięknej muzyki na żywo w wykonaniu orkiestry!
Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili”

Unikalne show taneczne – 100 tancerzy i orkiestra na scenie.

Gruziński balet narodowy „Sukhishvili” – jeden z czolowych i największych tanecznych zespołów świata, który posiada swoją własną orkiestrę. W swojej historii wyruszył na ponad 300 tournée, członkowie zespołu 11 razy objechali 5 kontynentów i 90 krajów, odbyli tysiące koncertów, które łącznie widziało dziesiątki milionów widzów na całym świecie!

Występ zespołu nazwano „najlepszym show na Broadwayu”, w Australii uznany był on za „ósmy cud świata”, a po koncercie na najsłynniejszej scenie w Lа Scala, kurtynę podnoszono aż 14 razy, pobijając tym samym rekord Caruso (podniesienie kurtyny 11 razy).
Gruziński Balet Narodowy „Sukhishvili” powstał 70 lat temu i bazuje na tradycyjnych tańcach narodowych, ale żeby występy były jeszcze bardziej spektakularne, powstały nowe układy, będące doskonałym połączeniem urokliwego folku i kroków współczesnych.

Elementy sztuki walki i akrobacje, bajecznie kolorowe kostiumy oraz dynamiczna, opowiedziana z niebywałą pasją historia sprawiają, że „Sukhishvili” stanowi doskonałe show dla całej rodziny: od dzieci aż po seniorów.

Zespół cały czas odświeża i aktualizuje swój program. W ramach europejskiej trasy koncertowej widzowie zobaczą najnowszy program koncertu, otrzymają z niczym nie porównywalne emocje i potężny ładunek energii, który można uzyskać tylko na koncercie Narodowego Baletu Gruzji „Sukhishvili”

NIEBEZPIECZNE TAŃCE GRUZIŃSKICH MĘŻCZYZN
„Spróbujcie skoczyć w powietrzu, podginając kolana pod siebie. Potem upadnijcie na klęczki na podłogę i skoczcie ponownie, żeby znów upaść i kontynuować! A potem kręćcie się na palcach w miękkich butach z taką szybkością, żeby nikt nie rozpoznał waszego własnego oblicza. A potem zróbcie okrążenie wokół sceny na klęczkach. Urzeknijcie przepiękne damy, które obserwują spokojnie i figlarnie wasz śmiały taniec, który stara się wywalczyć ich przychylność”.
The Washington Post (USA)

SZTORM NA SCENIE
„Gruzińscy artyści – sama doskonałość. To nawet nie taniec, to – lot. Sztorm na scenie”.
Daily Mirror (Great Britain)

CZAR Z GRUZJI
„Dwie i pół godziny przelatują jak sekundy, nim zdążysz spostrzec, patrzysz z ogromną uwagą i zastanawiasz, czym zachwycasz się bardziej – muzyką, pięknymi kostiumami, sztuką czy niewiarygodną techniką tancerzy, bogatymi w tradycje Gruzji”.
New York Post (USA)