Wyniosła, ambitna, wiecznie niezadowolona z życia i samotna. Jadwiga Trzcińska, kielecka malarka, artystka i krytyczka sztuki była postacią barwną i mocno wyróżniającą się w naszej społeczności. Jej losy przeniesiono na scenę. Monodram „Ciotka Wieża”, po bardzo ciepłym przyjęciu wraca na scenę Kieleckiego Centrum Kultury.
Losy artystki zamieniła w scenariusz Elżbieta Chowaniec, spektakl wyreżyserowała Judyta Berłowska. W roli Jadwigi Trzcińskiej zobaczymy aktorkę teatru „Kubuś” Ewę Lubacz. Godzinny monodram to nie tylko opowieść o malarce, ale także, a może przede wszystkim o ludziach, którzy nie do końca akceptowali jej odmienność.
Zapraszamy tych, którzy już „Ciotkę Wieżę” widzieli i tych, którzy nie zdążyli jej obejrzeć w listopadzie. Nasz monodram został zakwalifikowany do konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, organizowany corocznie przez Instytut Teatralny im. Raszewskiego. Cieszymy się, bo to pierwsza od lat w pełni profesjonalna produkcja teatralna w Kieleckim Centrum Kultury.
zachęca p.o. dyrektora KCK Augustyna Nowacka
Występuje: Ewa Lubacz
Scenariusz: Elżbieta Chowaniec
Reżyseria: Judyta Berłowska
Muzyka: Wojciech Lipiński
Scenografia: Michał Lach
Projekcje: Grzegorz Kaczmarczyk
Projekt plakatu: Mateusz Stradomski
Koordynacja: Agnieszka Kozłowska-Piasta
Partner projektu: Muzeum Historii Kielc
4 czerwca – godz. 19:00
7 czerwca – godz. 19:00
12 czerwca – godz. 9:00, 12:00, 19:00
Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne na stronie: kck.bilety24.pl
„Ciotka Wieża” znalazła się wśród najlepszych spektakli konkursu ogłoszonego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Nasza sztuka powalczy o nagrodę główną konkursu, jak i o nagrody indywidualne.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wkład własny: Urząd Miasta Kielce
Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:
Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.