Wydarzenia cykliczne
Uwaga

Salon Bezsenność

SALON BEZSENNOŚĆ

"Salon Bezsenność" - to cykl spotkań z wybitnymi osobowościami, przedstawicielami różnych "swiatów". Gościliśmy polityków, aktorów, pisarzy, naukowców. Ludzi niepospolitych.

Gośćmi naszego Salonu byli: Beata Tyszkiewicz, Adam Michnik, Szewach Weiss, Barbara Stanisławczyk, Magda Gessler, Tomasz Jacyków i inni.

Formuła "Salonu Bezsenność" - to nie jest tylko rozmowa gościa z prowadzącym zakończona serią pytań ze strony publiczności.

"Bezsenność" nie jest bowiem, w naszym pojęciu, bezradnym przewracaniem się z boku na bok. To moment dobry na przemyślenia, chwila na planowanie. Spojrzenie w przeszłość, w przyszłość, inspiracja. To może być ten zagubiony w ciągu dnia czas na lekturę, na film, na słuchanie muzyki.

Stąd pomysł by "Salonom Bezsenność" towarzyszyły recitale, wernisaże oraz teatralne spektakle. Bo sama sztuka przemawia znacznie lepiej niż perfekcyjnie nawet przeprowadzony wywiad. Bo to Słowa, połączone razem z Muzyką, razem z Obrazem - tworzą całość. Górnolotnie mówiąc - Prawdę.

"Salon Bezsenność" to także klimat stylowych mebli, ciepło dyskretnej dekorcji, muzyka. Wszystko tazem tworzy niepowtarzalny, intymny wręcz charakter każdego spotkania. Wtedy najłatwiej zdradza się sekrety, wtedy najpełniej objawia się Pasja i Talent zaproszonych gości.

I jest tak, że "Coś" niespodziewanie rodzi się na deskach Małej Sceny, unosi nastrojem, porywa. Być może nazwanie "tego" magią jest nadużyciem - ale czemu nie?

Te spotkania są naprawdę magiczne.