Wydarzenia cykliczne
Uwaga

PostHeaderIcon Najpiękniejsze kolędy świata

1 lutego 2015 roku w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert TERCJI PKARDYJSKIEJ –najlepszej i cieszącej się międzynarodową sławą grupy wokalnej z Ukrainy. Absolwenci Wydziału Dyrygentury Konserwatorium we Lwowie wystąpią w Kielcach z zestawem najpiękniejszych kolęd z całego świata. To z pewnością jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów koncertowych zespołu.

tercja

 

W błędzie są ci, którzy okres śpiewania kolęd kojarzą wyłącznie z wieczorem wigilijnym. Polska tradycja wskazuje, że kolędy powinny rozbrzmiewać od Wigilii aż do dnia Ofiarowania Pańskiego, czyli  2 lutego, a więc Święta Matki Boskiej Gromnicznej. Mając fakt ten na uwadze zdecydowaliśmy się właśnie na ten termin.

Tercja Pikardyjska powstała w 1992 roku. Z kwartetu grupa przerodziła się z czasem w sekstet, który gra w niezmiennym składzie już od kilkunastu lat. Doświadczenie i bogaty repertuarach lwowskich wirtuozów jest niezachwianym gwarantem jakości nadchodzącego koncertu. Muzycy słynną z koncertów a capella, charakteryzujących się fenomenalną synchronizacją, świetnym warsztatem oraz wzorowym kontaktem z publiką.

Zachęcamy do rezerwacji biletów.

 

1 lutego 2015 roku

Mała Scena KCK, godz. 18.00

Bilety w cenie 40 zł

Informacje: 41 343-81-42