Wydarzenia cykliczne
Uwaga

PostHeaderIcon KRZYŻACY

krzyzacy plakat m

8 października, godz. 19:00

Duża Scena KCK

 

spektakl

KRZYŻACY

NA PODSTAWIE POWIEŚCI

HENRYKA SIENKIEWICZA

 

Adaptacja:    Radosław Paczocha

Reżyseria:     Michał Kotański

 

Nowoczesna i z rozmachem zrealizowana sceniczna adaptacja powieści Henryka Sienkiewicza, współcześnie opowiedziana i szczególnie bliska dzisiejszym czasom.

Co znaczy Sienkiewicz, w XXI wieku, w epoce globalizacji i otwartych granic?

U Sienkiewicza poznajemy nasze wady w chwilach narodowej wielkości. Szkopuł w tym, że te same wady w innych momentach naszej historii przyczyniały się do naszego upadku. Zanim potężni sąsiedzi podzielili nasze państwo między siebie, my sami osłabiliśmy się na tyle, że mogliśmy na to jedynie bezczynnie patrzeć. Warto o tym pamiętać, obcując z Sienkiewiczem i jego bohaterami, którzy „nierzadko pierwej czynią, potem zasię myślą, pierwej biją, potem dopiero patrzą, kogo usiekli”…

Twórcom spektaklu udało się zachować najistotniejsze walory prozy Sienkiewicza i przy tym poruszyć bardzo aktualne sprawy.

Jedna z pierwszych w ogóle inscenizacji „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza na polskich scenach – to niezły majstersztyk adaptacyjno-interpretacyjny. Na scenie obecne są: bohaterowie z krwi i oraz krzyżacka groza, są sztuczne pozy i dostojne damy, jest niedźwiedź i zbliżająca się wojna, ale wszystko to skrywa się jakby za rozchyloną kurtyną, przez którą zerka Sienkiewicz, puszczając współczesnym oko.

 

Udział biorą: Aleksandra Bednarz, Maria Kierzkowska, Anna Romanowicz-Kozanecka, Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Jolanta Teska, Agnieszka Wawrzkiewicz, Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Paweł Kowalski, Tomasz Mycan, Niko Niakas, Maciej Raniszewski, Paweł Tchórzelski, Michał Marek Ubysz, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski, Bartosz Woźny, Bartosz Zaczykiewicz

Czas trwania: 2 godziny 40 minut (z przerwą)

 

BILETY W CENIE:

40 ZŁ

20 ZŁ (BILET SZKOLNY)

kup bilet