Wydarzenia cykliczne
Uwaga

PostHeaderIcon Tarasy Sztuki: CORAZON FLAMENCO

07tarasy20170813 13 sierpnia - 20:00

CORAZON FLAMENCO

spektakl taneczno-muzyczny

występują:

ANNA IBERSZER, MAGDALENA NAVARETTE, ANDRZEJ LEWOCKI, MAREK FEDOR

 

Zespół 'Corazón Flamenco' istnieje od 2006 roku. Tworzy go czterech młodych muzyków: Magdalena Navarrete, Anna Iberszer, Andrzej Lewocki , Marek Fedor. Szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań każdego z członków zespołu sprawia, że obok tradycyjnych gatunków flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy tanga i folkloru argentyńskiego, kubańskiego bolero i rumby, a także rytmów afrykańskich, oraz nowoczesnego rapu. Tworząc fuzje stylów rozszerzają skład o dodatkowe instrumenty podkreślając charakter i niepowtarzalność hiszpańskich brzmień.

 

Andrzej Lewocki

Gitarzysta Flamenco. Swoja edukacje muzuczną rozpoczął w Szkole Muzycznej w klasie gitary klasycznej. Pierwsze szlify flamenco nabierał pod okiem Marka Krajewskiego założyciela pierwszej szkoły flamenco w Polsce ( Studio Flamenco). Nabierał doświadczenia współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcii im. Niño Ricardo (II miejsce). Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Obecnie współpracuje z Tiento Flamenco, Noche de Boleros, Teatrem Tańca NTF, Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco, Anną Chodakowską, Teatrem Polonia, Teatrem Kamienica oraz Teatrem FlamencoArte. Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny.

 

Anna Iberszer

Aktorka i tancerka. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej oraz Szkoły Aktorskiej w Warszawie. Występuje gościnnie w warszawskim Teatrze Narodowym, Teatrze Syrena, Starym Teatrze w Krakowie, na stałe współpracuje z Teatrem Polonia, grając u boku Krystyny Jandy. Jest także choreografem oraz instruktorką tańca Flamenco i Tango argentyńskiego. Swoje umiejętności taneczne doskonaliła u źródeł - w Sevilli i Buenos Aires, gdzie regularnie gości. Zagrała w kilkudziesięciu filmach i serialach, na scenie jest od ponad 12 lat. Zatańczyła u boku sław muzyki Flamenco i Tanga Argentyńskiego. Pracuje przy produkcjach międzynarodowych, koncertując w Europie, USA i Argentynie.

 

Magda Navarrete

Jedyna śpiewaczka Flamenco w Polsce. Liderka zespołu Noche de boleros, który fuzjuje muzykę latynoską z Flamenco i elektroniką. Jej płyta wydana nakładem Warner Music ?Chilli? zaistniała nie tylko na polskim rynku, ale także na latynoamerykańskim, gdzie Magda regularnie koncertuje. W Polsce przez 7 lat była solistką zespołu Los Payos. Śpiewa od 9 roku życia. Tańczy i śpiewa Flamenco od 11 lat. Mieszkając w Madrycie i Sevilli szkoliła swoje umiejętności m.in. u Montse Cortez, która jest nadworną śpiewaczką w projektach Paco de Lucia. Brała udział w wielu międzynarodowych projektach dotyczących muzyki flamenco: Arte Flamenco , Indialucia, Carmen Concierto, oraz międzynarodowym projekcie w USA ? hinduskiego tablisty Samira Chaterjee. Właśnie rozpoczęła pracę nad wspólnym albumem ze Staszkiem Sojką.

 

Marek Fedor

Prekusista, cajonista. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracuje z wieloma muzykami i zespołami: Viola Brzezińska,Olga Radwan-Szomańska, Patrycja Gola (GOSPEL RAIN),"LUDOFONIARZE" - projekt Pawła Steczkowskiego, Los Bomberos. Pasjonat muzyki, uwielbia koncerty, ważne dla niego jest doświadczenie muzyki na żywo. Jest najlepszym polskim cajonistą, łączącym umięjętnie świat muzyki flamenco i innych obszarów muzycznych.